Ze werken zich een slag in de rondte

‘We zijn met acht man op onze afdeling redelijk goed bezet,’ zegt de heer H. Stavenuiter, hoofdambtenaar Ingekomen Stukken te Dirkswoud, ‘maar ik maak me wel zorgen over de werkdruk. Reden waarom ik de plaats die straks openvalt door het vertrek van de heer K. ten Deel, door drie mensen wil laten opvullen. U begrijpt wel wat een overlast dat zal zijn voor de rest van de afdeling, want die drie moeten natuurlijk worden ingewerkt, ze moeten vertrouwd gemaakt worden met de materie. Het zal veel van onze afdeling vragen.’

De zorgen van de heer Stavenuiter worden gedeeld door een meerderheid in de gemeenteraad, die zelfs voorstelt om Ingekomen Stukken meteen maar uit te breiden met vijf man. Wil men deze afdeling behoorlijk huisvesten, dan zal het gemeentehuis moeten worden verbouwd. Wat moet, dat moet dan maar; zo reageren de belangrijkste politieke partijen.

Voor die verbouwing is een ambtelijke begeleidingscommissie in het leven geroepen, bestaande uit vijf ambtenaren van de afdeling Algemene Zaken, want je wilt natuurlijk niet dat een en ander zonder begeleiding verloopt. De heer F. Draaisma, hoofdambtenaar van de afdeling Algemene Zaken: ‘Ik begrijp waarom het nodig is, maar om nu juist van onze afdeling mensen weg te halen, dat is een gotspe. We komen al om in het werk, en we kunnen werkelijk niemand missen. Ik heb een aanvraag voor tien nieuwe plaatsen voor onze afdeling ingediend bij het gemeentebestuur, en godzijdank heeft het gemeentebestuur ja gezegd. Die extra mensen moeten ergens komen te zitten, dus daar is ook weer extra ruimte voor nodig. Dat heb ik dan ook al kortgesloten met de gemeenteraad, die het zal doorgeven aan de begeleidingscommissie.’

De afdeling Groen beheert de Umwelt van het gemeentehuis, de beplanting enzovoorts, alles behalve de parkeerplaatsen, die vallen onder de afdeling Parkeren In Dirkswoud. De heer G. de Waard is de hoofdambtenaar van de afdeling Groen. Hij zegt: ‘Het is bouwen voor de toekomst, maar je moet wel voorzichtig bouwen. We hebben dan ook een externe studie laten verrichten naar wat het zal betekenen voor de hoeveelheid groen in Dirkswoud, en dat gaf geen al te gunstig beeld. Daarom moeten wij nu ook zelf aan het werk, eerst om te berekenen hoe we de hoeveelheid groen gelijk kunnen houden, en dan gaan we uit alle macht aan het werk om het te bewerkstelligen. Hoe dan ook, we zullen wel extra mensen moeten aantrekken, willen we dit klusje klaren!’

3 Reacties

  1. Jahaha! Maar je ziet wel wat een mooi systeem het is: titel zoeken, titel vinden, en daar tenslotte een stukje bij schrijven. Nu is dat een stukje over ambtenaren, over bureaucratie geworden. Het lijkt me afdoende, dis ik hoef het de rest van mijn leven niet meer over de ambtenarij te hebben.

Laat een reactie achter

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *